Українця оштрафували в Польщі на 30 тис зл за “бізнес” на виписках з банку і не тільки

24-річного чоловіка звинувачують у незаконній підготовці документів,  які допомагали українським студентам приїхати до Польщі.
Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на сайт прикордонної служби Польщі, районний суд у Варшаві-Мокотов отримав обвинувальний акт справі 24-річного українця, який виготовляв співвітчизникам фальшиві виписки з банківського рахунку та інші документи.

Користувалися його послугами українські студенти варшавських університетів, які не мали коштів, необхідних для легалізації перебування. Чоловік відкривав у банках спеціальні рахунки, на які клав власні кошти. Після отримання виписок гроші він одразу забирав. Студенти за такі послуги сплачували йому 10% від суми, зазначеної у довідці з банку.

Затриманий українець розміщував оголошення про свої послуги в соціальних мережах та на вебсайті, створеному для цього. Слідство встановило, що він таким чином посприяв у легалізації перебування на території Польщі щонайменше 786 особам. Крім того, під час обшуку його житла знайшли набір підроблених печаток лікарів різних спеціальностей, пусті медичні довідки, підроблені посвідчення про проходження курсів з техніки безпеки.

Чоловік зізнався, що допомагав співвітчизникам легалізуватися на території Польщі, використовуючи підроблені документи. Він погодився добровільно відбути покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 1 рік з можливістю відтермінування вироку на 5 років та сплатити штраф у розмірі 30 000 злотих.

Нагадуємо, що в Бидгощі затримали двох українців, які підробляли документи для працевлаштування іноземців